Káva vs. Melta

13.9. 2021Karolína Romášková3570x

Stadion je beznadějně vyprodaný a fanoušci jsou nažhavení jak italská moka konvička. Dnes naproti sobě v ringu stojí Káva a Melta.

Světově proslulá kofeinová jednička je horkou favoritkou v mnoha domácnostech, nicméně ani Meltu není nutné představovat, obávaná mistryně bývalého sovětského bloku stále boduje na mnoha šampionátech.

Rozhodčí zavelel a je tu první kolo! Káva útočí svou nezaměnitelnou chutí a Melta se tváří jako připálená obilná kaše. Hned dostala úder, který ji poslal na kolena. 1:0 pro Kávu, tak to byl bleskový začátek!

Rozhodně ale ne konec. Dav sledujících se dostává do varu a Melta útočí svou etikou! Bezesporu silná stránka kávoviny, která roste na našich polích jako chleba. Káva, obtěžkaná svědomím plným emisí a vykácených pralesů se kácí k zemi a rozhodčí vyhlašuje 1:1!

Káva se rychle zvedá, ale Melta je neústupná. Útočí sladkými sny a kvalitním nenarušeným spánkem. Káva, která způsobuje nespavost, zrychlené bušení srdce a koluje v krvi tak dlouho, že i šálek po obědě může způsobit ztížené usínání večer, podléhá dalším úderům. 

Vážení, je to 2:1 pro Meltu! V publiku to vře, fanoušci z Vídně po sobě stříkají šlehačkou, Irové už jsou na mol a na straně Melty skanduje celý zástup učitelek ze školky „bílá káva z várnice, ta je zdravá nejvíce!“

Šampionka kofeinu teď vstává a vrhá se znovu do boje! Au, tak to asi bolelo, Káva škaredě dostala přes hubu za to, že podporuje močení a ve větším množství dokonce dehydrataci organismu! Melta se hrdě nese jako zdravá součást pitného režimu a zbitá káva ztratila další bod. Je to 3:1 pro Meltu!

Káva se ale rozhodla, že se jen tak nevzdá a útočí svou schopností povzbudit! Melta se statečně brání a právě vmetla Kávě do tváře skutečnost, že její povzbuzení je jen dočasné a navíc po něm následuje propad energie i nálady. Káva chce zaútočit pořádným nakopnutím dvojitého espressa, ale pozor, její sekundant ji povelem zastavuje a tím právě zabránil faulu hodnému diskvalifikace.

Ručník do ringu však nehází. V krátké pauze něco kávě šeptá. Fanoušci Melty už skandují vítězné pokřiky, když začíná poslední kolo.

Jenže káva se vrhá se na protivnici s nebývalou vervou! Ani, zdá se, vážení, je to tak, Káva právě používá svou nejsilnější zbraň! 

V ringu i kolem se rozlévá nezaměnitelné aroma, lahodná vůně jako z reklamy, kde usměvavý sexy muž nese po ránu šálek své milované rovnou do ložnice. Všichni sedí jako přikovaní, nebo spíš jako omámení! I fanoušci Melty přestali skandovat a opojeni vůní 100% arabiky s lehkým úsměvem sledují, jak káva dává rozhodující úder, melta se válí na podlaze boxu a na rozhodčí tabuli červeně bliká nápis K.O.

Ach jo, zase ta káva vyhrála, běží mi laškovně hlavou, když sedím nad svým šálkem neřesti.

Vyhrává i u Tebe příliš často káva? 

Pokud Tě obtěžuje:

  • Nespavost
  • Únava nebo únavový syndrom
  • Propady energie nebo nálady
  • Horší soustředění

Tak bys měla kávě dát červenou kartu. 

A každopádně kávu úplně vynechej při jarní očistě! Stačí pár týdnů a nádherně to restartuje váš vztah 🙂

Existuje mnoho alternativ, a pokud Tě melta nebere, zkus dubovou kávu, klasické karo, pražené žito, nebo mou nejoblíbenější, pampeliškovou kávu! Ta nejen, že chutná a voní naprosto lahodně, ale taky velmi pomáhá našim játrům dostát své pověsti mistra detoxikace.

Pokud nechceš, aby káva, sladkosti a další závislosti rozhodovaly o Tvé energii a náladě, přidej se k nám zdarma na Týden nezávislosti. Můžeš mít spoustu energie a dobré nálady i bez nich!